Aplikacje mobilne

Nasze mobilne aplikacje

„Aplikacja dla gmin” to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na przekazywanie mieszkańcom ważnych i użytecznych informacji bezpośrednio na ich telefony komórkowe. System wspiera publikowanie do aplikacji mobilnej dowolnych informacji, treści, dokumentów oraz informacji o zdarzeniach we wbudowanym w aplikację kalendarzu. Zdarzenia mogą być jednorazowe bądź cykliczne, a użytkowników aplikacji może także włączyć przypomnienia o zbliżających się terminach.

Wreszcie aplikacja pozwala na powiadamianie przez samych mieszkańców o istotnych zdarzeniach i sprawach na terenie gminy.

 

Na całość rozwiązania składa się wielomodułowy system obsługiwany za pomocą przeglądarki internetowej oraz aplikacja mobilna posiadające swoje wersje na systemy Android oraz iOS.

 

Nie tylko gminy mogą być operatorami danej aplikacji dla obszaru swojego działania, ponieważ rozbudowany system uprawnień pozwala na zarządzanie poszczególnymi elementami w systemie przez dowolnych użytkowników, którym nadano odpowiednie uprawnienia. Jeśli w zakresie umieszczanych informacji dla danego obszaru geograficznego istotne treści mogą być dostarczone przez inne jednostki, organizacje, stowarzyszenia czy inne podmioty gospodarcze, to nic nie stoi na przeszkodzi by im także w ramach danego obszaru nadać odpowiednie uprawnienia.

 

Typowym zastosowaniem wprowadzanych przez operatorów treści jest wprowadzenie informacji dotyczących:

  • informacji ogólnych o gminie
  • aktualności
  • atrakcji turystycznych
  • istotnych wydarzeń
  • planów inwestycyjnych
  • przebiegu ścieżek rowerowych, pieszych i konnych
  • utrudnień na drogach czy planowanych remontach
  • etc

 

Katalog powyższych wiadomości nie jest w jakikolwiek sposób ograniczony. Każdy zamawiający może go w dowolnym momencie dowolnie kształtowań – kategoryzować. Może także zarządzań kolejnością wyświetlania, wyróżniać a także ilustrować zdjęciem czy filmem. Można także tworzyć powiązania z innymi artykułami.

 

Kolejnym istotnym elementem systemu są kalendarze. Istnieje możliwość tworzenia dowolnej liczby dowolnego rodzaju kalendarzy tematycznych. Ile razy każdy z nas przecież zastanawiał się którego dnia w tym miesiącu są odbierane posegregowane śmieci danego rodzaju np. plastiki? Ta aplikacja pozwala wprowadzić tego rodzaju informacje np. w podziale na poszczególne frakcje odpadów. W innym kalendarzu może zostać umieszczony całoroczny plan imprez planowanych na terenie gminy, a sama aplikacja mobilna poinformuje nas z zaplanowanym wyprzedzeniem o każdym z wydarzeń. W ten sposób nie zapomnimy rankiem prze wyjściem do pracy wystawić przed posesję żółtego worka z plastikami w wyznaczonym do tego dniu.

 

Nie tylko operatorzy systemu mogą wprowadzań doń informacje. Także zarejestrowani i niezarejestrowani użytkownicy aplikacji mobilnej mogą nam dostarczać dowolne informacje i to bezpośrednio za pomocą samej aplikacji. A więc gdy pojawi się niespodziewanie dziura w jezdni po nocnych ulewach to za pomocą kilku kliknięć można zrobić jej zdjęcie, ocechować znacznikiem geograficznym, kilkoma słowami i wysłać do operatorów. Osoby posiadające odpowiednie uprawnienia po uprzedniej weryfikacji treści i jego ewentualnemu rozszerzeniu mogą dane zgłoszenie zamienić w artykuł i opublikować w np. Aktualnościach.

 

Wielomodułość i rozbudowany system uprawnień pozwalają na pracę z systemem różnych osób, reprezentujących różne instytucje.